Poetické okénko

Sic narozena v srpnu, jsem asi v týmu ZIMA. Tak nějak to na mě působí uklidňujícím dojmem.  A pak ze mě padají tyhle moudra. 

Klid. Jen to malé radostné chvění někde uvnitř. Drobné nedokonalosti - sem tam opadaná omítka domů, křivá plaňka plotu, prasklina na silnici – nic z toho v tuto chvíli neexistuje. Celé město dostalo sváteční šaty. Nasávám do plic čerstvou vůni sněhu, která je až omamná. Vločky hrají na babu a doplňují už tak mohutnou sněhovou peřinu, pod kterou všechno zvolna podřimuje.

Ticho. Jen důvěrně známé křupání pod nohama. Osamocený sněhulák na poli už vyhlíží společnost, sníh je totiž v té nejlepší kondici. Třpytí se jako nejvybroušenější diamant. Krása jednoduchá a tak samozřejmá. Jemně porušená stopami, které trošku napoví, kdo se před námi vydal stejnou cestou.

Nostalgie. Opětovně nasávám do plic tu opojnou vůni sněhu. Jako by tahle nadílka přinesla víc, než jen sněhové čepice aut a obtěžkané větve stromů. Je to nepopsaný list. Končí i začíná.. 

...

Dnes mi zavolali z nemocnice, že má vakcína z bílých krvinek je připravená. Za pár dnů jdu na to. Nechť to s mou nemocí pořádně zatočí!cool

zima nemoc radovánky

100blog
Bára

Bára

Kdo jsem?

Ahoj, jmenuji se Bára, bydlím v srdci Lužických hor, je mi 34 a od konce února 2018 žiju se stomií.

BIO

Nejnovější články

Letní kratochvíle a Amsterdam
Kaliméra

Kaliméra

29. 6. 2022

Lynparza

Lynparza

31. 5. 2022

Apríl!

Apríl!

15. 4. 2022

Srdce od srdce

Srdce od srdce

10. 2. 2022

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací